Hotline
0539 761 52 32

Beton Filiz Ekimi

Beton Filiz Ekimi

Yapı güçlendirme, kimyasal ankraj uzman personel ile yapılmaktadır. Kimyasal dübel demir filizi ekilmesinde en güvenlik yöntemlerden olup, özellikle zarar görmüş kiriş, ve kolonlarda güçlendirme yapılmaktadır. Ayrıca bu sistem, ekonomik olup, daha kısa sürede emniyet gerektiren tüm montajlarda kullanılabilir. Beton Filiz ekme, Filiz ekimi, Ankraj, kimyasal dübelleme, Bina güçlendirme alanlarında, Türkiye Geneli 0539 761 52 32 hattımızdan hizmet vermektedir.

Filiz Ekimi Kullanım Alanları

Filiz ekimi sistemiyle, kimyasal epoksi kartuş kullanarak,bina güçlendirme alanında kolon, kriş, perde beton, bina temeli güçlendirmesi ( ilave - ek birleştirme) gibi inşaat, sanayi ve endüstri tesislerinde ağır yük ve makinelerin;

 • Çelik konstrüksiyonlarında
 • Demir filizi
 • Uzay çatı ve dış cephe kaplamaları
 • İskele tutturmaca ları
 • işaret ve  korkuluklar
 • Aydınlatma elemanları
 • Reklam pano, koltuk ankrajmanları
 • Metro-tren rayları gibi çok çeşitli dübelleme uygulamalarında  bulunabiliriz.

Bu sistem en güvenli tespit özelliklerini taşıyıp, paslanmaz, gevşemez, genleşmez, çözülmez.

Ekonomik olup,daha kısa sürede emniyet gerektiren tüm montajlarda kullanılabilir.

Filiz Ekme-Ankraj

Firmamız güçlendirme alanında, kimyasal epoksi kullanarak kolon, kiriş, perde beton, bina temeli güçlendirmesi ( ilave - ek birleştirme) gibi , inşaat, sanayi ve endüstri tesislerinde ağır yük ve makinelerin uygulamalarında bulunabiliriz.

Bu sistem en güvenli tespit özelliklerini taşıyıp, paslanmaz, gevşemez, genleşmez, çözülmez.

Ekonomik olup, daha kısa sürede emniyet gerektiren tüm montajlarda kullanılabilir.

Filiz Ekme-Ankraj  Kullanım alanları

* Demir filiz ekme

* Aydınlatma hizmetleri

* İskele bağlantılarında

* işaret levha ve korkuluklar

* Çelik konstrüksiyonlarında

* Rot cıvata sabitlemelerinde

* Metro-tramvay hızlı tren rayları

* Uzay çatı ve dış cephe sistemleri

* Reklâm pano, koltuk ankrajmanları

Filiz Ekimi Bursa

Bursa Filiz Ekimi firması filiz ekim işlerinde Bursa ve Türkiye'nin en büyük filiz ekim firmalarından biridir. Filiz ekim hizmetinden yararlanmak yada filiz ekimi ücretsiz keşif imkanından yararlanmak için 0539 761 52 32'den bilgi alabilirsiniz.

Bursa Filiz Ekimi firması filiz ekim epoksi filiz ekimi ve beton Filiz Ekme Nedir ?Filiz Ekme Nasıl Nasıl Yapılır. Bursa Filiz Ekme, Filiz Ekimi Kimyasal Ankraj, Bina Güçlendirme uygulamaları ile hizmetinizdedir. 

Filiz Ekme Ankraj İşleri Bursa

Bursa'da filiz ekme ve ankraj işlerinde uzman firmamız bina filiz ekme ve ankraj işlerinde uzmandır. Bina güçlendirme sektöründeki deneyimiyle Türkiye'nin tüm illerinde bina, kolon ve kiriş güçlendirme hizmeti vermektedir. Bina güçlendirme alanında kimyasal epoksi kullanılarak kolon, kiriş, perde beton, bina temeli güçlendirmesi gibi inşaat ve sanayi tesislerinde ağır yük ve makinelerin uygulamalarında BURSA KAROT olarak yanınızda bulunmaktayız. Bu sistem en güvenli tesbit özelliklerini taşıyıp, paslanmaz ve gevşemez, genleşmez ve asla çözülmez. Ekonomik olup daha kısa sürede emniyet gerektiren tüm montajlarda kullanılabilir.

Filiz Ekme Nasıl Yapılır?

Betonarme yapılara yeni elemanlar eklenmesi, güçlendirme amacı ile çerçeve aralarına perde duvar konulması gibi uygulamalar eski beton ile yeni betonun kaynaştırılmasını gerektirir. Bu kaynaşma eski ve yeni betona ankrajlanmış filiz donatıları ile yapılabilir.

Bilindiği gibi betonarme,donatı ile betonun birlikte yük taşıması demektir. Beton basınç kuvvetlerini, donatı da çekme kuvvetlerini taşır. Birlikte yük tasıma beton ile donatı arasında tam yapışma, aderans, demektir. Donatı, inşaat demiri, kendisine gelen çekme kuvvetini beton ile ara yüzeyinde olan yapısma kuvveti ile betona aktarır. Eğer donatı betona 'yeterli' boyda, uzunlukta, konulmamış ise ya da betonla donatı arasındaki yapışma yetersiz ise betonla donatı arasındaki aderans kuvveti yetersiz kalır ve demir betondan sıyrılır.Eğer aderans yeterli yada donatı yeterli boyda konulmuş ise, donatı betondan sıyrılmaz.

Eski betonun içine yeni donatı koymak için eski betonda bir delik açılır.

Daha sonra kimyasal içerikli cam tüp deliğe yerleştirilir. Ankraj Çubuğu tüpün üzerine çakılır. Bu sırada tüp darbe ile kırılıp, beton saplama - çelik cıvata - demir filizi ile reaksiyona geçerek uygulama işlemi gerçekleştirilir.

Beton Filiz ekme, Filiz ekimi, Ankraj, kimyasal dübelleme, Bina güçlendirme alanlarında, Türkiye Geneli 0539 761 52 32 hattımızdan hizmet vermektedir. Filiz ekme, filiz ekimi, ankraj, kimyasal dubel, filiz ekme nasil yapilir, epoksi filiz, demir ekme, hilti epoksi, re 500 hy200

KİMYASAL DÜBEL (EPOKSİ ANKRAJ) KİMYASAL DÜBEL NEDİR ? EPOKSİ ANKRAJ NEDİR?

Epoksi dübel olarak da adlandırılan profesyonel bir yapıştırıcı ve dolgu malzemesidir. Epoksi reçine İki bileşenli (yapıştırıcı – hızlandırıcı) kimyasal karışımı sonucu elde edilir. Epoksi dübel beton üzerine uygulanır. Ağır yük ve dayanıklılık gerektiren yerler de kullanılır. Kimyasal dübel farklı isimlerle ifade edilmektedir. Bunlar; epoksi ankraj, epoksi filiz ekimi, epoksi dübel, kimyasal dübel, ankraj dübel, kimyasal ankraj, demir filizi ekme demir ekmedir. KİMYASAL DÜBEL (EPOKSİ ANKRAJ) KULLANIM ALANLARI

Çelik bağlantı ankrajlarında. Elektrik direkleri ve baz istasyonu direklerin montajında. Korkuluk montajları ve koltuk montajlarında. Reklam tabelalarının betona dübellemelerinde. Makine ayaklarının zemine sabitlenmesinde. Yapı elemanlarının birleştirilmesinde. Demir donatıda hatalı döşenmiş demirlerin düzeltilmesinde. Filiz ekiminde. ( duvar genişletilmesi, merdiven imalatlarında, kolon ve kiriş bağlantılarında). Revizyon projelerinde inşaat demiri ankrajlamalarınnda. Bina güçlendirme gibi geniş bir alanda kullanılmaktadır. Epoksi ile filiz ekimi (Kimyasal dübel) uygulamaların da kullanılan kimyasal bileşen tahriş edicidir. Kullanım da dikkatli olunmalı. İşe başlanmadan önce koruyucu eldiven, gözlük ve kıyafetler kesinlikle kullanılmalıdır.

KİMYASAL DÜBEL (EPOKSİ ANKRAJ) UYGULAMA ŞEKLİ

Kimyasal dübel (Epoksi) nasıl yapılır sorusuna genel uygulama koşulları Uygulama alanında matkap yardımıyla uygun görülen derinliğe kadar delik delinir. Bu delme işleminde ekilecek olan demir, saplama, rot veya tij çapında bir miktar büyük delik delinmesi gerekir.

Şekil A tabloda

KİMYASAL DÜBEL (EPOKSİ ANKRAJ) UYGULAMA ŞEKLİ

Uygulama yapılacak olan deliğin içinde kalan toz, partikül vb. parçaları hava, su, fırça, vakum yardımıyla temizlenir.

Şekil A Filiz ekimi için delinen delikler karot ile delinmiş ise, delik iç yüzeyinde pürüzlendirme işlemi yapılması aderansı %30 oranında artıracaktır. Temizliği yapılan ankraj delikleri içine yeterli miktarda epoksi delik içine enjekte edilmesi gerekir. Bu enjeksiyon esnasında iki bileşenli kimyasal harcın tam karıştığına emin olunmalı ve bu amaçla karıştırıcı denen aparatlardan kullanılmalıdır. Bu enjekte işlemi uygulama tabancası ile yapılmaktadır.

Epoksi tabancası basit bir düzenekten oluşmuş ve tetik tertibatından itme gücü olan,mekanizmanın kartuş içindeki harca uyguladığı basınçla ve kartuş ucuna takılan karıştırıcı çubuk ile uygulama olanağı sunar.

Enjekte esnasında delik tabanından doldurulması ve harç içinde hava boşluklarının kalmamasına dikkat etmek gerekir. Bu yüzden büyük çaplı ve önem arz eden epoksi ankraj uygulamalarında epoksi ankraj firmalarından destek alınması tavsiye olunur.

Profesyonel bir ekip ve ekipman ile yapılması,hem iş sağlığı hem işçi sağlığı açısından önem arzeder. Delik içinde enjekte edilen epoksi,jel süresi (uygulama yapılabilecek süre) dikkate alınarak,demir filizi saplaması yapılır. Kimyasal dübel jel süreleri ortam sıcaklığı ana malzeme sıcaklığı,epoksi harç bileşenlerinin orantısı ve yapısı ile doğrudan orantılı olup değişkenlik gösterebilir.

Aşağıdaki tabloda epoksi uygulama süreleri verilmiştir.

Aşağıdaki tabloda epoksi uygulama süreleri verilmiştir.

Jel süresi:

Ankrajın kimyasal enjekte edilmiş delik içine yerleştirebileceği veya ayarlanabileceği süre.

Kürlenme süresi:

Ankraj üzerine tam yükleme yapılmadan önce beklenmesi gereken süre Not:Yukarıdaki tablo epoksiakrilat,saf epoksi için öngörülen ortalama değerlerdir. Demir filizi,rot,tij yada saplama çelik,delik içine enjekte edilen epoksi üzerinden döndürülerek ankraj edilir.Döndürülmesindeki amaç kimyasal harcın (epoksi) demir üzerine fazla tutunmasını sağlamak amaçlıdır.

Ankraj edilen demir filizi,kürlenme süresi (ankraj üzerinde tam yükleme yapılmadan önce beklenmesi gereken süre) gözetilmelidir.

Kürlenme süreleri jel sürelerinde olduğu gibi değişkenlik göstermektedir.(bkz jel-kürlenme süreleri tablosu) Bu alanda bizler hem kimyasal dübel uygulamalarında hemde epoksi satışında sizlere güvenilir,ekonomik,hızlı ve profesyonel hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Epoksi ankraj yapan firmaların öncülüğünü yapan BURSA KAROT BETON DELME-KESME-GÜÇLENİDİRME SİSTEMLERİ: -Epoksi ankraj –epoksi satışı –epoksi uygulama-epoksi fiyatları –kimyasal dübel uygulamaları konularında hizmetlerine devam etmektedir.

Taahhüt ekibi olarak Türkiye genelinde Kimyasal dübel uygulamaları, epoksi satışı,epoksi tabancası satışı filiz ekimi uygulamaları, konularında hizmet veren ve bu alandaki bütün çalışmalarımızı her il için sınıflandıran BURSA KAROT kimyasal dübel, Bursa filiz ekme, DBursa epoksi ankraj, epoksi ile filiz ekimi Bursa, kimyasal ankraj DBursa, epoksi fiyatları Bursa,filiz ekimi birim fiyatları Bursa konularında hizmetlerimizi Bursa içinde sınıflandırmıştır. Daha iyi ve daha profesyonel hizmet verme amacındaki bu çalışmalarımızda Denizli’da talep edilebilecek her türlü kimyasal dübel uygulamaları,filiz ekme, epoksi ankraj ve bina güçlendirme alanlarında BURSA KAROT olarak çözüm ortağınız olma amacındayız.

KİMYASAL DÜBEL ÇEKME TESTİ

KİMYASAL DÜBEL ÇEKME TESTİ

NOT: Verilen bu değerler epoksi akrilat esaslı kimyasal harçlar göz önüne alınarak verilmiştir.

Saplama nervürlü inşaat demiridir. Bu değerler uygulama koşulları, epoksi kalitesi,beton sınıfı,ankraj çubuğu kalitesi ile orantılıdır.

KİMYASAL DÜBEL ÇEŞİTLERİ/EPOKSİ ÇEŞİTLERİ İki çeşit epoksi vardır.

1)polyester esaslı epoksiler

2)epoksi akrilat esaslı epoksiler Polyester esaslı epoksiler genelde hafif dübellemeler ve ankrajlamalar için kullanılan bir ürün olup kullanım yerleri ve koşulları farklıdır.

Epoksi akrilat esaslı kimyasal dübeller, ağır yük dübellemeleri ve ankrajlamalar için kullanılıyor olup kullanım alanları ve koşulları daha geniştir.Islak zeminlerde uygulanabilmektedir.Çekme değerlerinde olumlu sonuçlar vermekte olup yaşlandırma değerlerinde yüksek değerler sunar.

BURSA KAROT,bu alanda kullanmış olduğu epoksileri çekme testlerine tabi tutatak karar vermiş ve bünyesinde epoksi uygulamaları ve satışını yapmaktadır.

ÜRÜNLERİMİZ TEDARİKLERİMİZ BURSA KAROT,kimyasal dübel, filiz ekme ,epoksi uygulamalarında ve satışında aşağıdaki ürünleri kullanmaktadır.

BURSA KAROT,kimyasal dübel, filiz ekme ,epoksi uygulamalarında ve satışında aşağıdaki ürünleri kullanmaktadır.

 

Epoksi satış fiyatlarımıza uygulama bedeli ve işçilik masrafları ilave edilerek epoksi filiz ekimi fiyatı ve filiz ekimi birim fiyatları belirlenmektedir. 

Epoksi cinsi,uygulama alanı,uygulama adedi ve proje detayları epoksi fiyat listesini belirlemekte etken faktör olup epoksi satış fiyatları,fiyat analizinde endikedir.Kimyasal dübel,filiz ekme epoksi ankraj,epoksi satışı konularında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

FİLİZ EKME ANKRAJ HİZMET BÖLGELERİMİZ

 • Filiz Ekme - Ankraj Adana
 • Filiz Ekme - Ankraj Adıyaman
 • Filiz Ekme - Ankraj Afyon
 • Filiz Ekme - Ankraj Ağrı
 • Filiz Ekme - Ankraj Amasya
 • Filiz Ekme - Ankraj Ankara
 • Filiz Ekme - Ankraj Antalya
 • Filiz Ekme - Ankraj Artvin
 • Filiz Ekme - Ankraj Aydın
 • Filiz Ekme - Ankraj Balıkesir
 • Filiz Ekme - Ankraj Bilecik
 • Filiz Ekme - Ankraj Bingöl
 • Filiz Ekme - Ankraj Bitlis
 • Filiz Ekme - Ankraj Bolu
 • Filiz Ekme - Ankraj Burdur
 • Filiz Ekme - Ankraj Bursa
 • Filiz Ekme - Ankraj Çanakkale
 • Filiz Ekme - Ankraj Çankırı
 • Filiz Ekme - Ankraj Çorum
 • Filiz Ekme - Ankraj Denizli
 • Filiz Ekme - Ankraj Diyarbakır
 • Filiz Ekme - Ankraj Edirne
 • Filiz Ekme - Ankraj Elazığ
 • Filiz Ekme - Ankraj Erzincan
 • Filiz Ekme - Ankraj Erzurum
 • Filiz Ekme - Ankraj Eskişehir
 • Filiz Ekme - Ankraj Gaziantep
 • Filiz Ekme - Ankraj Giresun
 • Filiz Ekme - Ankraj Gümüşhane
 • Filiz Ekme - Ankraj Hakkari
 • Filiz Ekme - Ankraj Hatay
 • Filiz Ekme - Ankraj Isparta
 • Filiz Ekme - Ankraj Mersin
 • Filiz Ekme - Ankraj İstanbul
 • Filiz Ekme - Ankraj İzmir
 • Filiz Ekme - Ankraj Kars
 • Filiz Ekme - Ankraj Kastamonu
 • Filiz Ekme - Ankraj Kayseri
 • Filiz Ekme - Ankraj Kırklareli
 • Filiz Ekme - Ankraj Kırşehir
 • Filiz Ekme - Ankraj Kocaeli
 • Filiz Ekme - Ankraj Konya
 • Filiz Ekme - Ankraj Kütahya
 • Filiz Ekme - Ankraj Malatya
 • Filiz Ekme - Ankraj Manisa
 • Filiz Ekme - Ankraj Kahramanmaraş
 • Filiz Ekme - Ankraj Mardin
 • Filiz Ekme - Ankraj Muğla
 • Filiz Ekme - Ankraj Muş
 • Filiz Ekme - Ankraj Nevşehir
 • Filiz Ekme - Ankraj Niğde
 • Filiz Ekme - Ankraj Ordu
 • Filiz Ekme - Ankraj Rize
 • Filiz Ekme - Ankraj Sakarya
 • Filiz Ekme - Ankraj Samsun
 • Filiz Ekme - Ankraj Siirt
 • Filiz Ekme - Ankraj Sinop
 • Filiz Ekme - Ankraj Sivas
 • Filiz Ekme - Ankraj Tekirdağ
 • Filiz Ekme - Ankraj Tokat
 • Filiz Ekme - Ankraj Trabzon
 • Filiz Ekme - Ankraj Tunceli
 • Filiz Ekme - Ankraj Şanlıurfa
 • Filiz Ekme - Ankraj Uşak
 • Filiz Ekme - Ankraj Van
 • Filiz Ekme - Ankraj Yozgat
 • Filiz Ekme - Ankraj Zonguldak
 • Filiz Ekme - Ankraj Aksaray
 • Filiz Ekme - Ankraj Bayburt
 • Filiz Ekme - Ankraj Karaman
 • Filiz Ekme - Ankraj Kırıkkale
 • Filiz Ekme - Ankraj Batman
 • Filiz Ekme - Ankraj Şırnak
 • Filiz Ekme - Ankraj Bartın
 • Filiz Ekme - Ankraj Ardahan
 • Filiz Ekme - Ankraj Iğdır
 • Filiz Ekme - Ankraj Yalova
 • Filiz Ekme - Ankraj Karabük
 • Filiz Ekme - Ankraj Kilis
 • Filiz Ekme - Ankraj Osmaniye
 • Filiz Ekme - Ankraj Düzce